Zaproszenia komunijne wykonywane ręcznie metodą scrapbookingu

Data utworzenia: 2017-04-27

Sezon komunijny oficjalnie wystartował. Ale dla tych, którzy zajmują się scrapbookingiem i cardmakingiem komunijne motywy przewijają się od dłuższego czasu.

Podzielę się z Wami moimi pomysłami na zaproszenia komunijne, które miałam okazję w tym roku wykonać, opiszę z jakich materiałów powstały i udostępnię Wam listę produktów do wykonania takich samych :)


Ostatnio zachwyca mnie bardzo prosta forma i naturalne kolory. Najbardziej przypadł mi do gustu styl eko z dodatkami koronek. Przemycam takie zestawy do zaproszeń komunijnych dla chłopca oraz dziewczynki, ślubnych, na chrzty i do kartek okolicznościowych.Projekt
Na początku zawsze zaczynam pracę od zaprojektowania prostej grafiki/napisu czcionką ozdobną, który spersonalizuje projekt zaproszenia i dopełni całą kompozycję. Następnie uzgadniam z klientem tekst zaproszeń i jego finalny układ oraz wygląd (czcionka, rozmiar), a następnie drukuję treść zaproszeń bezpośrednio na bazach a etykietki z napisami na papierze do drukarki – gramatura 250.

Docinanie papieru
W kolejnym kroku docinam papier ozdobny na okładkę zaproszeń (w tym przypadku papier EKO) oraz wycinam spersonalizowane kółeczka-etykietki. Tnę również koronkę w kawałki na wymiar i tak przygotowany zestaw mogę finalnie sklejać.

Sklejanie
Przyklejam koronkę klejem Magic na dociętym papierze (smaruję brzegi koronki i miejsca gdzie jest wzór, tak aby klej był niewidoczny). Następnie docinam nożyczkami brzegi koronki, która „wystaje” poza arkusz ozdobnego papieru.

Przy użyciu taśmy dwustronnej przyklejam papier z koronką do bazy, następnie przewiązuję kartkę sznurkiem. Na koniec naklejam tekturkę z emblematem hostii na okrągłej etykietce i całość umieszczam na zaproszeniu za pomocą taśmy piankowej dwustronnej albo kleju na gorąco. I gotowe! Proste prawda?


Poniżej lista wykorzystanych materiałów. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do tworzenia ręcznie robionych kartek na Komunię Świętą!


Wykorzystane materiały: 
papier na zaproszenia KRAFT EKO
koronka o szerokości 12 cm
Hostie Anemone
bazy na kartki Anita’s
klej Magic
taśma dwustronna udzieralna 6 mm
taśma piankowa dwustronna 6 mm

z własnych zapasów:
papier do drukarki o gramaturze 250 g/m3
biały bawełniany sznurek
wykrojnik do kół - ja używam cyrkla z ostrzem Olfa, ale możecie również wycinać koła za pomocą maszynki i wykrojników albo dużym dziurkaczem - pełna dowolność, a efekt będzie taki sam.

 
A poniżej możecie zobaczyć inną wersję personalizowanych zaproszeń komunijnych. Ciekawa jestem, które Wam się bardziej podobają…Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. X