Klej Magic - praktyczne porady

Data utworzenia: 2017-12-03

Tym razem nie będę Was zasypywać zdjęciami moich kartek, albumów itp. To będzie artykuł praktyczny, a w roli głównej nasz nieodłączny i nieoceniony klej introligatorski Magic. 

Tekst nie tylko dla pasjonatów scrapbookingu ale też idealny dla osób zajmujących się innym rękodziełem, modelarstwem itp. A jak sama nazwa wskazuje – Magic to klej introligatorski, który w duuużo większych ilościach (wiaderkach) stosuje się właśnie w introligatorniach i jest on w przystępnej cenie.

Wracając do mojej pracowni. Przez wiele czasu miałam ogromny kłopot z posługiwaniem się klejem Magic. Mimo precyzyjnej końcówki ZAWSZE zalewał moje prace, a pewnie dobrze wiecie, że klej w nadmiarze potrafi całkowicie zepsuć efekt końcowy.

Przez przypadek, któregoś dnia trafiłam w internecie na krótką instrukcję posługiwania się naszym ukochanym klejem. I okazuje się, że proste patenty są najlepsze! 


  • Po pierwsze i najważniejsze – nie robimy dziury w tubce kleju za pomocą gotowego szpikulca znajdującego się w nakrętce. Odkręcamy nakrętkę i po prostu odkładamy ją na bok.

  • Teraz potrzebna nam będzie szpilka, igła albo drucik – coś co pomoże nam zrobić malutki otwór. Robimy małą dziurkę w tubce kleju i gotowe!


  • Wyjmujemy szpilkę, zakręcamy z powrotem nakrętkę z precyzyjną końcówką i możemy zaczynać nakładanie kleju.


  • Jak widzicie,nic trudnego. Teraz klej łatwo się rozprowadza, możemy precyzyjnie sklejać bardzo małe elementy. Taka strużka kleju nie zalewa już naszych prac.
Kolejnym ważnym elementem jest prawidłowe wyciskanie kleju z tubki. Założę się, że mieliście okazję doświadczyć rozlanego na rękach kleju przez dziurę w tubce –tak mniej więcej w połowie… Szczególnie dzieci są mistrzami w tym temacie.

Ważne jest to, żeby klej wyciskać od końca tuby (od miejsca zgrzewu) i w trakcie zużywania kleju na bieżąco zwijać tubkę. Dzięki temu klej będzie w 100% pod naszą kontrolą, a my będziemy wiedzieć ile kleju mamy jeszcze w tubce do zużycia.

Zatem nie pozostaje mi już nic innego jak życzyć Wam udanej pracy (zabawy) z klejem Magic!Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. X