Foamiranowe szaleństwo – własnoręcznie tworzymy przepiękne kwiaty

Data utworzenia: 2018-10-03

Własnoręczne wykonane kwiatki w różnych kolorach, kształtach, rozmiarach według własnego uznania są niepowtarzalne i niezwykle urocze. Samodzielnie tworzymy kwiatki, takie, które nam pasują do projektu, nie musimy być zdane na gotowe kwiaty w określonych kolorach. 

Tworzenie kwiatów z foamiranu jest coraz bardziej popularną dziedziną scrapbookingu.
W ofercie sklepu Czarnego Gąsiora pojawił się długo wyczekiwany przez Was foamiran do tworzenia kwiatków.

Czym właściwie jest foamiran?

Nazwa popularnej pianki FOAMIRAN powstała z połączenia dwóch słów - foam (ang. pianka) + Iran (kraj w Azji). Jest to popularna pianka z Iranu do tworzenia m.in. kwiatów i ozdób. Występuje w cienkich arkuszach w wielu kolorach, jej grubość to w przybliżeniu 1 mm (arkusze mają nieregularną grubość, ale to w niczym nie przeszkadza). Właściwości pianki są niezwykłe. Jest bardzo elastyczna, rozciąga się o ok. 10%, pod wpływem podgrzania zmienia kształt i możemy ją uformować. Musimy jednocześnie uważać na nadmierne rozciąganie pianki, ponieważ może się rozerwać. Kwestia wyczucia i wprawy. Możemy ją kształtować ciepłem naszych rąk, ale najlepszy efekt otrzymamy podgrzewając piankę żelazkiem albo nagrzewnicą. Podgrzane w ten sposób elementy zmieniają kształt trwale i nie odkształcają się ponownie.Pianka jest delikatna, dlatego możemy z łatwością wycinać z niej różne kształty za pomocą nożyczek, wykrojników, dziurkaczy czy plotera. Foamiran jest dostępny w wielu kolorach, ale ja osobiście polecam barwienie pianki we własnym zakresie, tak jak poniesie nas wyobraźnia. Samodzielnie barwione płatki kwiatów wyglądają dużo bardziej naturalnie, efekt jest dużo lepszy. Piankę możemy barwić na wiele sposobów:
- tuszami – i tutaj polecam tusze naszego polskiego producenta Latarnia Morska, mają dużą paletę pięknych kolorów, łatwiej zmywają się z rąk niż tusze zagranicznych marek i mają dobrą cenę.
- pastelami suchymi i mokrymi,
- farbami akrylowymi,
- markerami.

Ja mam doświadczenie z barwieniem płatków tuszami, nie potrafię opisać szczegółowo efektów prac z innymi produktami, ale chętnie zobaczę jak Wam się to udaje.

Jeżeli nie jesteście jeszcze przekonane do wystartowania z własną produkcją – rozumiem Was w 100%. Sama zaczynałam swoją foamiranową przygodę z ogromnym dystansem (podchodziłam do tego jak pies do jeża). Nie wierzyłam, że będę w stanie zrobić coś ładnego, a jeśli już mi się uda, to zajmie mi to bardzo dużo czasu, którego ciągle nie mam!
Z własnego doświadczenia i oceny moich znajomych dziewczyn z branży – naprawdę da się szybko zrobić piękne, niedrogie kwiatki, które są oryginalne i „robią robotę”! A efekt WOW! zobaczycie na twarzach osób obdarowanych kwiatowymi pracami.Podsumowując, do wykonania kwiatków potrzebne nam będą:
- wykrojnik do płatków (mogą być też nożyczki albo gotowe kształty płatków),
- żelazko,
- klej na gorąco,

Zalety kwiatków z foamiranu:
- kwiatki tworzy się bardzo łatwo i szybko (w co nie mogłam uwierzyć dopóki nie zobaczyłam),
- kwiatki się nie niszczą tak jak kwiatki z papieru – łatwo wracają do pierwotnej formy nawet jak je czymś „przygnieciemy”,
- możemy tworzyć kwiaty w dowolnych kształtach, rozmiarach i kolorach, pasujące do koncepcji prac, nie ogranicza nas gotowy katalog wzorów,
- materiał jest dość tani (m.in. porównując do cen gotowych kwiatów papierowych),

To do dzieła!

PS. A u Czarnego Gąsiora możecie się zaopatrzyć m.in. w materiały do tworzenia kwiatków.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. X