Jak powstaje tradycyjny album ze zdjęciami

Data utworzenia: 2018-11-12

Spersonalizowany tradycyjny album na wklejane zdjęcia to piękna pamiątka i idealny pomysł na prezent.

Postanowiłam opisać jak powstaje taki produkt. Część powstawania samej bazy albumowej pominę, ponieważ nie będę Was zanudzać procesem typowo introligatorskim. Współpraca z klientem zaczyna się od wyboru bazy albumowej – kolorystyka,rozmiar, liczba kart. Oferuję albumy w oprawie płóciennej w kolorach płótna: białym, czarnym, szarym oraz naturalnym.Jeśli chodzi o karty – standardowo jest ich 20 (czyli 40 stron), w rozmiarze kwadratu: 27 x 27 cm albo prostokątu w poziomie 25 x 35cm. Kolory kart do wyboru: białe, czarne, szare, brązowe – eko. Warto w tym miejscu dodać, że jeśli dysponujemy większą ilością czasu (ok. 1 miesiąca), to możemy zmienić rozmiar i liczbę kart albumu.Kolejnym etapem „produkcji” będzie wybór kolorystyki zdobień na okładce. Korzystam z profesjonalnych papierów do scrapbookingu, ich aktualną bazę znajdziecie tutajJest ich dużo, ale kolekcje są limitowane, więc nie zawsze mogę„skopiować” wzór albumu z moich historycznych realizacji. Tonie powinien być problem, ponieważ mamy duży wybór papierów,które na pewno pozwolą nam zachować styl i klimat albumu zgodny z Waszymi preferencjami. Dodatkowo w cenie albumu oferuję zamknięcie zawiązywane na wstążkę, etykietę z imieniem, tytułem, dodatkowe elementy ozdobne np. wycinane laserem tekturki w różnych kształtach, guziczki itp. Jeśli chodzi o te dodatkowe elementy,zawsze uczułam klientów, że są one odstające, mogę się po latach zniszczyć, uszkodzić, zwłaszcza w przypadku przechowywania albumu bez pudełka.

Do albumu w rozmiarze kart 27 x 27 cm możliwe jest domówienie pudełka w kolorze kart albumu: białe, szare, czarne albo brązowe-eko. Takie pudełko może być gładkie przewiązane wstążką na prezent albo mogę je ozdobić w podobnym stylu do okładki albumu.

Teraz przychodzi moment zakończenia wszelkich ustaleń i Czarny Gąsior zabiera się do pracy.


Jeśli okładka albumu jest już gotowa, oferuję również wywołanie Waszych zdjęć w profesjonalnym Foto-Labie, do którego mam stały dostęp. Na tym etapie następuje wybór rodzaju papieru fotograficznego (ostrzegam – jest ich dużo!). Zdjęcia są wywoływane – tak, wywoływane, czyli papier fotograficzny jest naświetlany tradycyjną metodą, dzięki czemu zdjęcia pozostają w niezmienionych kolorach przez długie lata, kolory nie blakną jak w przypadku zdjęć drukowanych drukarką atramentową.


Kolejnym etapem pracy jest wklejanie zdjęć do albumu. Zwykle oferuję klientom taką usługę, ponieważ wiem jak bardzo potrafi być frustrujące wklejanie zdjęć… A to krzywo, a to klejem się pobrudzi zdjęcia albo karta, a to pomyliłam kolejność…Takie problemy mam już za sobą, doświadczenie sprawia, że nabieramy wprawy i potem przychodzi nam z łatwością coś co było tak bardzo uciążliwe.Dodatkowo odrzuciłam korzystanie z kleju, zamieniłam go na taśmę dwustronną. Co więcej, po wklejeniu kilku albumów ze zdjęciami A4, postanowiłam zainwestować w dyspenser do taśmy dwustronnej. I to był strzał w dziesiątkę! Co prawda nie jest to urządzenia idealne, więc nie mogę go polecić z czystym sumieniem, ale zdecydowanie usprawnił mi pracę ze zdjęciami.Tworzenie albumu może być naprawdę ciekawe (nie wiem czy mi uwierzycie, aleja to bardzo lubię!), bardzo się cieszę, że mogę współuczestniczyć w pracy nad udokumentowaniem Waszych wspomnień.Album z personalizacją może być dodatkiem do prezentu w postaci sesji zdjęciowej (osoba obdarowana może natychmiast po otrzymaniu zdjęć od fotografa, wkleić je do albumu). Ale możemy też przygotować wspaniały prezent samodzielnie wybierając zdjęcia i tym samym stworzymy podwójną niespodziankę!
Uwaga,bardzo często pojawiają się łzy wzruszenia! Ostrzegam tylko…


Albumy na święta Bożego Narodzenia, Komunię, Chrzest Święty, urodzinki dzieci, jubileusze dorosłych są pewniakiem i jak brakuje Wam pomysłu na prezent, to klikajcie tutaj.
Polceamy się! Czarny Gąsior z zespołem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. X